Dry Hair Elixir

Kräuterhaarkur für trockenes und gefärbtes Haar

100% NATURAL
100% NATURAL
BIO ORGANIC
BIO ORGANIC
100% VEGAN
100% VEGAN
KRÄUTERMAZERAT
KRÄUTERMAZERAT

Hier ist Ihre Eintrittskarte in das Reich der Haarpflege-Wunder:
Diese Kräuterhaarspülung mit rein natürlicher Zusammensetzung kann Ihre herkömmliche Haarspülung ersetzen, und sie hilft bei Anwendung von Haarseife, indem sie den „Nebeneffekt“ – den Wachsfilm, der durch kalkhaltiges Wasser oder durch einen erhöhten pH-Wert der Haut entstehen kann – beseitigt.

Die Ingredienzen von Dry Hair Elixir wurden speziell für trockenes und gefärbtes Haar ausgewählt. Die Haare werden nach der Anwendung seidenglatt, voller Glanz und mit Nährstoffen gut versorgt. Keine verknoteten, verwirrten Haare mehr, kein Kräuseln, die Haare lassen sich wunderbar durchkämmen.

Dry Hair Elixir enthält ungefilterten, wärmeunbehandelten Bio-Apfelessig aus lokaler Produktion. Apfelessig hat nachweislich positive Effekte für die Haare und auch für die Kopfhaut – er beugt der Bildung von Kopfschuppen vor und lindert Juckreiz. Die Haarkur enthält außerdem genau für diesen Haartyp angesetztes Kräutermazerat aus Brennnessel, Birke, Salbei, Klette und Ackerschachtelkraut. Die spezielle Rezeptur ergänzen 100% ätherische Öle von Orange, Ylang-Ylang und Lavendel.

Anwendung: Haarkur gut schütteln und im Verhältnis 1:2 mit Wasser verdünnen. Haare wie gewohnt mit Shampoo waschen, dann die Kur in Haare und Kopfhaut einmassieren und einige Minuten lang einwirken lassen. Anschließend die Haare ungespült trocknen, oder die Haarkur vorher mit Wasser ausspülen.

Tipp: Diese Kräuterhaarkur ergänzt sich bestens mit unserer Haarseife Dry Hair!

Inhalt: 300 ml

 

 

13.49 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Auf Lager
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

nefiltrovaný bio jablečný ocet, macerát z lopuchu, macerát z břízy, macerát ze šalvěje, macerát z kopřivy, macerát z měsíčku, extrakt z přesličky, esenciální olej z pomeranče, extrakt z levandule, esenciální olej z kanangy

INCI

Vinegar, Arctium lappa Root Extract, Betula pendula Leaf Extract, Salvia officinalis Extract, Calendula officinalis Flower Extract, Citrus aurantium dulcis Peel Oil, Lavandula angustifolia Oil, Urtica dioica Root Extract, Limonene, Cananga odorata Flower Oil, Equisetum arvense Extract, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Eugenol


Oft gefragt

Proč na vlasy používat octový oplach?
 1. antibakteriální účinky na vlasovou pokožku, a tak eliminuje svědění nebo tvorbu lupů.
 2. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, aniž by narušil ochrannou bariéru pokožky.
 3. Uhlazuje vnější vrstvu vlasového vlákna (kutikulu)
  Kutikula chrání vlas před poškozením z vnějšího prostředí a odolává dokonce i mechanickým vlivům, jako je česání. Její povrch je velmi strukturovaný, a čím je hladší, tím vlasy vypadají zdravěji, jsou jemnější, lesklejší a jdou lépe rozčesat.
 4. Jedná se o čistou přírodní složku, která neobsahuje další přidané látky, které mohou dráždit pokožku nebo poškozovat životní prostředí.
 5. Zcela nahradí konvenční vlasový kondicionér.
 6. Pomáhá odstraňovat případný „voskový film“ při mytí vlasů mýdlovým šamponem, který je způsobený tvrdou vodou nebo vysokým pH pokožky.
Jak správně naředit octový oplach?

Nalijte oplach do nádobky a zřeďte jej teplou vodou. Doporučujeme poměr 1:2 až 1:4 (tzn. jeden díl oplachu, dva až čtyři díly vody).
Začněte na poměru 1:4 (jeden díl oplachu, čtyři díly vody) a zkoušejte. Každé vlasy jsou jiné a vyhovuje jim trochu jiný poměr.
Suché vlasy vyžadují větší ředění než mastné. U suchých vlasů se proto doporučuje o jednu polévkovou lžíci méně elixíru, u mastných naopak o jednu lžíci více.

Jak octový oplach co nejlépe aplikovat?

Vlasy jím můžete standardně polít a následně vmasírovat do pokožky hlavy a do délek, nebo skvěle funguje i nalití čerstvě připraveného zředěného oplachu do nádoby s rozprašovačem. Dostanete jej tak všude a ušetříte na množství.
Důležitý krok je nechat kúru několik minut působit.
Následně ji můžete na vlasech nechat a rovnou je vysušit, anebo opláchnout.
Na našem YouTube kanálu jsme připravili krátké instruktážní video s návodem, jak naše nové bylinné oplachy používat.

Budou vlasy cítit po octu?

Ne, nebudou ?

Jakmile vlasy úplně uschnou, vůně octa z nich zmizí.

Jak často oplach používat?

Můžete jej používat denně, ale časté mytí vlasům příliš neprospívá, takže všeho s mírou!

Co si představit pod pojmem „macerát“?

Macerace, čili louhování, je proces, při kterém se uvolňují účinné látky a vůně obsažené v bylinkách (nebo i jiných přísadách) přímo do nosné složky, kterou může být:

 • olej – vzniká macerát, louhování probíhá za studena v uzavřené nádobě po dobu minimálně 3 týdnů,
 • líh – vzniká tinktura, využívá se nejčastěji v léčitelství,
 • voda – vzniká výluh, nebo v případě zahřátí, které urychlí proces macerace, je to odvar.

Tyto vzniklé produkty se mohou používat buď samostatně, nebo jako přísada. V Almara Soap se využívají bylinkové maceráty a odvary při přípravě některých přírodních mýdel a kosmetiky. Tento proces zajistí, že ve výsledném produktu najdete maximum účinných složek, které tam přejdou přímo z pečlivě zvolených bylinek.