Hair Elixir | Dry Hair

Kräuterhaarkur für trockenes und coloriertes Haar

100% NATURAL
100% NATURAL
HANDMADE
HANDMADE
100% VEGAN
100% VEGAN
KRÄUTERMAZERAT
KRÄUTERMAZERAT
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Ungefilterter Bio-Apfelessig mit ätherischen Ölen und Kräutermazerat.

Diese rein pflanzliche Haarspülung kann die herkömmliche Haarspülung vollständig ersetzen, sie  hilft bei eventuellen „Nebenwirkungen“ beim Einsatz von Haarseifen, wie z. B. dem wachsartigen Film, der sich bei Haut mit höherem pH-Wert oder beim Haarewaschen in hartem Wasser bilden kann.

Die spezielle Formel wurde für trockenes und coloriertes Haar entwickelt, dieses wird nach der Anwendung seidig glatt, glänzend, gestärkt, mit Nährstoffen versorgt und besser kämmbar.

Die Spülung enthält ungefilterten Bio-Apfelessig, in dem die Naturkräuter einen Monat lang mazeriert werden. Der Essig ist bekannt für seine positive Wirkung auf das Haar sowie auf problematische Kopfhaut. Das Kräutermazerat enthält Kräuter, die trockenem und koloriertem Haar gut tun: Brennnessel, Birke, Salbei, Ringelblume, Klette und Schachtelhalm. Die Ingredienzien werden von 100% ätherischen Ölen – Orange, Cananga und Lavendel – ergänzt.

Siehe FAQ für weitere Fragen zur Anwendung.

Tipp: Diese Spülung passt perfekt zu unserer Haarseife SHAMPOO BAR | DRY HAIR.

Volumen: 300 ml

14.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Auf Lager
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

nefiltrovaný bio jablečný ocet, macerát z lopuchu, macerát z břízy, macerát ze šalvěje, macerát z kopřivy, macerát z měsíčku, extrakt z přesličky, esenciální olej z pomeranče, extrakt z levandule, esenciální olej z kanangy

INCI

Vinegar, Arctium lappa Root Extract, Betula pendula Leaf Extract, Salvia officinalis Extract, Calendula officinalis Flower Extract, Citrus aurantium dulcis Peel Oil, Lavandula angustifolia Oil, Urtica dioica Root Extract, Limonene, Cananga odorata Flower Oil, Equisetum arvense Extract, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Eugenol


Oft gefragt

Proč na vlasy používat octový oplach?
 1. antibakteriální účinky na vlasovou pokožku, a tak eliminuje svědění nebo tvorbu lupů.
 2. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, aniž by narušil ochrannou bariéru pokožky.
 3. Uhlazuje vnější vrstvu vlasového vlákna (kutikulu)
  Kutikula chrání vlas před poškozením z vnějšího prostředí a odolává dokonce i mechanickým vlivům, jako je česání. Její povrch je velmi strukturovaný, a čím je hladší, tím vlasy vypadají zdravěji, jsou jemnější, lesklejší a jdou lépe rozčesat.
 4. Jedná se o čistou přírodní složku, která neobsahuje další přidané látky, které mohou dráždit pokožku nebo poškozovat životní prostředí.
 5. Zcela nahradí konvenční vlasový kondicionér.
 6. Pomáhá odstraňovat případný „voskový film“ při mytí vlasů mýdlovým šamponem, který je způsobený tvrdou vodou nebo vysokým pH pokožky.
Jak správně naředit octový oplach?

Nalijte oplach do nádobky a zřeďte jej teplou vodou. Doporučujeme poměr 1:2 až 1:4 (tzn. jeden díl oplachu, dva až čtyři díly vody).
Začněte na poměru 1:4 (jeden díl oplachu, čtyři díly vody) a zkoušejte. Každé vlasy jsou jiné a vyhovuje jim trochu jiný poměr.
Suché vlasy vyžadují větší ředění než mastné. U suchých vlasů se proto doporučuje o jednu polévkovou lžíci méně elixíru, u mastných naopak o jednu lžíci více.

Jak octový oplach co nejlépe aplikovat?

Vlasy jím můžete standardně polít a následně vmasírovat do pokožky hlavy a do délek, nebo skvěle funguje i nalití čerstvě připraveného zředěného oplachu do nádoby s rozprašovačem. Dostanete jej tak všude a ušetříte na množství.
Důležitý krok je nechat kúru několik minut působit.
Následně ji můžete na vlasech nechat a rovnou je vysušit, anebo opláchnout.
Na našem YouTube kanálu jsme připravili krátké instruktážní video s návodem, jak naše nové bylinné oplachy používat.

Budou vlasy cítit po octu?

Ne, nebudou ?

Jakmile vlasy úplně uschnou, vůně octa z nich zmizí.

Jak často oplach používat?

Můžete jej používat denně, ale časté mytí vlasům příliš neprospívá, takže všeho s mírou!

Co si představit pod pojmem „macerát“?

Macerace, čili louhování, je proces, při kterém se uvolňují účinné látky a vůně obsažené v bylinkách (nebo i jiných přísadách) přímo do nosné složky, kterou může být:

 • olej – vzniká macerát, louhování probíhá za studena v uzavřené nádobě po dobu minimálně 3 týdnů,
 • líh – vzniká tinktura, využívá se nejčastěji v léčitelství,
 • voda – vzniká výluh, nebo v případě zahřátí, které urychlí proces macerace, je to odvar.

Tyto vzniklé produkty se mohou používat buď samostatně, nebo jako přísada. V Almara Soap se využívají bylinkové maceráty a odvary při přípravě některých přírodních mýdel a kosmetiky. Tento proces zajistí, že ve výsledném produktu najdete maximum účinných složek, které tam přejdou přímo z pečlivě zvolených bylinek.