Großmutters Blumengarten

Handgemachte Naturseife für trockene Haut

100% NATURAL
100% NATURAL
100% VEGAN
100% VEGAN
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Ein klassischer Duft von Geranien und Ringelblumen, wie man ihn vom Blumengarten aus Omas Zeiten kennt.
Die Geranie gibt der Seife ihren wunderschönen, fast betörenden Duft, der lange präsent bleibt, sie wirkt aber auch positiv auf die psychische Stimmung. Vor allem sorgt sie jedoch dank ihrer beruhigenden Wirkung für perfekte Pflege der Haut – so wie auch die Ringelblume, die dank ihrer mannigfaltigen Eigenschaften zu den in der Medizin und Kosmetik am häufigsten verwendeten Heilpflanzen gehört.

Großmutters Blumengarten enthält einen hohen Anteil an pflanzlichen Ölen von höchster Qualität, darunter auch das antioxidativ wirkende kaltgepresste Sesamöl. Alle verwendeten Öle sind gut für trockene, empfindliche Haut geeignet.

Auch für Kopfwäsche geeignet (trockene, juckende, problematische Kopfhaut)

Gewicht: 90 g (±5 g)

7.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Auf Lager
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

wasser, sonnenblumenöl, palmöl (RSPO zertifiziert), kokosnussöl, olivenöl, kaltgepresstes Sesamöl, tonerde gelb, tonerde rosa, esenciální olej geránie, květ měsíčku

INCI

Sodium Olivate, Aqua, Sodium Palmate (RSPO), Sodium Cocoate, Glycerin, Sodium Sunflowerate, Sesamum indicum Seed Oil, Calendula officinalis Flower Extract, Pelargonium graveolens Oil, Kaolin, Citronellol, Calendula officinalis Flower


Oft gefragt

Jak probíhá proces výroby mýdel?

Naše mýdla vyrábíme ručně tradiční metodou za studena – smícháním kvalitních rostlinných olejů se zásaditou složkou (hydroxidem sodným). K výrobě používáme původní suroviny, tedy žádné prefabrikované polotovary. Jedině tak vám můžeme zaručit vysokou kvalitu a naprostou transparentnost.

Obsahují mýdla glycerin?

Ano, obsahují, ale pouze ten, který vzniká přirozeně jako vedlejší produkt při zmýdelňovacím procesu a do mýdla ho uměle nepřidáváme. 

Běžně se glycerin do produktů přidává kvůli jeho schopnosti zvlhčovat pokožku. Vždy pátrejte po jeho původu. Může být rostlinný (oleje), syntetický (ropa) nebo živočišný (tuky).

Proč používat tuhé mýdlo?

 Kvalitní přírodní mýdlo je tou nejlepší volbou hned z několika důvodů: 

  1. Tekutá mýdla obsahují oproti tuhému mýdlu pěnidla, konzervanty a další nadbytečné složky, které vznikly synteticky a pro funkci mytí je nutně nepotřebujete. 
  2. Díky svému čistému složení tuhé mýdlo nesmývá z pokožky její ochrannou bariéru a zbytečně ji nedráždí.
  3. V rámci ekologie je tuhé mýdlo skvělou bezobalovou volbou.
  4. Tuhé mýdlo se vám nikde nevylije a je výborným společníkem na cesty.
Jsou mýdla vhodná pro vegany?

Drtivá většina našich mýdel je pro vegany vhodná a tuto informaci vždy najdete uvedenou u toho kterého produktu. 

Jak mýdlo vlastně funguje

Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak – vodu odpuzují a vážou se na oleje a nečistoty na pokožce. Špína se uzamkne v mydlinách a smyje se spolu s mýdlem pryč z pokožky.