Intimseife

Naturseife für Intimhygiene

100% NATURAL
100% NATURAL
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Herrlich frisch duftende Seife mit Extrakten und Blüten von Kamille und Ringelblume, mit beruhigender Ziegenmilch und 100% ätherisches Rosalinaöl (Malaleuca ericifolia). Dieses ätherische Öl hat hervorragende antibakterielle Wirkung und ist wirksam bei Problemen im Intimbereich.

Die Seife ist außer für Intimwäsche auch zum Waschen von Haut, die gründlich gereinigt werden soll (Abschürfungen, starke Verschmutzung, nach Insektenstichen, bei Ausschlag u. ä.), geeignet. Die Schaumbildung ist relativ gering, wir empfehlen trotzdem möglichst kurze, rasche Anwendung, um einer eventuellen Reizreaktion der Haut vorzubeugen.

Enthält einen sorgfältig zusammengestellten Mix von pflanzlichen Ölen von allerhöchster Qualität, u.a. auch Sesamöl, das wegen seiner entzündungshemmender Wirkung geschätzt wird.

Gewicht: 90 g (±5 g)

7.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Bald wieder verfügbar
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

wasser, palmöl (RSPO zertifiziert), kokosnussöl, olivenöl, sonnenblumenöl, kaltgepresstes Sesamöl, extrakt z heřmánku, getrocknete Ziegenmilch, květy heřmánku, květ měsíčku, extrakt z rosaliny

INCI

Aqua, Sodium Palmate (RSPO), Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Sunflowerate, Sesamum indicum Seed Oil, Glycerin, Chamomilla recutita Flower Extract, Calendula officinalis Flower Extract, Caprae Lac, Melaleuca Ericifolia Leaf Oil, Chamomilla recutita Flower, Calendula officinalis Flower, Limonene, Linalool, Geraniol

Ausgewählte Basisinhaltsstoffe


Oft gefragt

Jak probíhá proces výroby mýdel?

Naše mýdla vyrábíme ručně tradiční metodou za studena – smícháním kvalitních rostlinných olejů se zásaditou složkou (hydroxidem sodným). K výrobě používáme původní suroviny, tedy žádné prefabrikované polotovary. Jedině tak vám můžeme zaručit vysokou kvalitu a naprostou transparentnost.

Obsahují mýdla glycerin?

Ano, obsahují, ale pouze ten, který vzniká přirozeně jako vedlejší produkt při zmýdelňovacím procesu a do mýdla ho uměle nepřidáváme. 

Běžně se glycerin do produktů přidává kvůli jeho schopnosti zvlhčovat pokožku. Vždy pátrejte po jeho původu. Může být rostlinný (oleje), syntetický (ropa) nebo živočišný (tuky).

Proč používat tuhé mýdlo?

 Kvalitní přírodní mýdlo je tou nejlepší volbou hned z několika důvodů: 

  1. Tekutá mýdla obsahují oproti tuhému mýdlu pěnidla, konzervanty a další nadbytečné složky, které vznikly synteticky a pro funkci mytí je nutně nepotřebujete. 
  2. Díky svému čistému složení tuhé mýdlo nesmývá z pokožky její ochrannou bariéru a zbytečně ji nedráždí.
  3. V rámci ekologie je tuhé mýdlo skvělou bezobalovou volbou.
  4. Tuhé mýdlo se vám nikde nevylije a je výborným společníkem na cesty.
Jsou mýdla vhodná pro vegany?

Drtivá většina našich mýdel je pro vegany vhodná a tuto informaci vždy najdete uvedenou u toho kterého produktu. 

Jak mýdlo vlastně funguje

Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak – vodu odpuzují a vážou se na oleje a nečistoty na pokožce. Špína se uzamkne v mydlinách a smyje se spolu s mýdlem pryč z pokožky.