Lemon Tea Tree

Handgemachte Naturseife für fettige und von Ausschlägen geplagte Haut

100% NATURAL
100% NATURAL
100% VEGAN
100% VEGAN
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Eine wunderbar frisch duftende Seife für alle, die mit entzündeter, problematischer, zu Akne neigender Haut zu kämpfen haben.

Enthält reinigende, die Hautporen straffende gelbe und grüne Tonerde, Bio-Zitronenschale, die wie ein sanftes Peeling wirkt, und vor allem ätherische Öle – Teebaum, Zitrone und Litsea cubeba, die alle antibakterielle Wirkung zeigen, Entzündungen vorbeugen und bei Ausschlägen oder verstopften Hautporen helfen.

Die sorgfältig zusammengestellte Rezeptur mit ihrem hohen Anteil an qualitativ hochwertigen pflanzlichen Ölen sorgt dafür, dass die Hautporen nicht verstopft werden und die Haut gut mit Nährstoffen versorgt wird.
Die Rezeptur ähnelt der von Black As My Soul, die Seife ist aufgrund der raueren Struktur jedoch eher für robustere, weniger sensible Haut geeignet.

Gewicht: 90 g (±5 g)

7.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Auf Lager
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

wasser, palmöl (RSPO zertifiziert), kokosnussöl, olivenöl, kaltgepresstes Traubenkernöl, kaltgepresstes Sonnenblumenöl, esenciální olej Litsea cubeba, tonerde gelb, tonerde grün, bio citrónová kůra, esenciální olej z citrónu

INCI

Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palmate (RSPO), Sodium Olivate, Glycerin, , Helianthus annuus Seed Oil, Vitis vinifera Seed Oil, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Limonene, Litsea cubeba Oil, Kaolin, Illite, Citrus Limon Peel, Citrus medica limonum Oil, Linalool, Citral


Oft gefragt

Jak probíhá proces výroby mýdel?

Naše mýdla vyrábíme ručně tradiční metodou za studena – smícháním kvalitních rostlinných olejů se zásaditou složkou (hydroxidem sodným). K výrobě používáme původní suroviny, tedy žádné prefabrikované polotovary. Jedině tak vám můžeme zaručit vysokou kvalitu a naprostou transparentnost.

Obsahují mýdla glycerin?

Ano, obsahují, ale pouze ten, který vzniká přirozeně jako vedlejší produkt při zmýdelňovacím procesu a do mýdla ho uměle nepřidáváme. 

Běžně se glycerin do produktů přidává kvůli jeho schopnosti zvlhčovat pokožku. Vždy pátrejte po jeho původu. Může být rostlinný (oleje), syntetický (ropa) nebo živočišný (tuky).

Proč používat tuhé mýdlo?

 Kvalitní přírodní mýdlo je tou nejlepší volbou hned z několika důvodů: 

  1. Tekutá mýdla obsahují oproti tuhému mýdlu pěnidla, konzervanty a další nadbytečné složky, které vznikly synteticky a pro funkci mytí je nutně nepotřebujete. 
  2. Díky svému čistému složení tuhé mýdlo nesmývá z pokožky její ochrannou bariéru a zbytečně ji nedráždí.
  3. V rámci ekologie je tuhé mýdlo skvělou bezobalovou volbou.
  4. Tuhé mýdlo se vám nikde nevylije a je výborným společníkem na cesty.
Jsou mýdla vhodná pro vegany?

Drtivá většina našich mýdel je pro vegany vhodná a tuto informaci vždy najdete uvedenou u toho kterého produktu. 

Jak mýdlo vlastně funguje

Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak – vodu odpuzují a vážou se na oleje a nečistoty na pokožce. Špína se uzamkne v mydlinách a smyje se spolu s mýdlem pryč z pokožky.