+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Hair Elixir | New Hair

Bylinná vlasová kúra na problematickou vlasovou pokožku

100% NATURAL
100% NATURAL
HANDMADE
HANDMADE
100% VEGAN
100% VEGAN
BYLINNÝ MACERÁT
BYLINNÝ MACERÁT
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Nefiltrovaný hostětínský jablečný ocet v bio kvalitě s esenciálnimi oleji a macerátem z bylin. Bylinný vlasový oplachzcela nahradí váš konvenční kondicionér a pomůže s případnými „vedlejšími účinky“ mýdlového šamponu, jako je voskový film, který může vzniknout při vyšším pH pokožky nebo u mytí ve tvrdé vodě.

Všechny složky New Hair Elixiru jsou speciálně namíchány pro problematickou vlasovou pokožku se svěděním, šupinkami nebo strupy a jsou známé svými antibakteriálními účinky. Vlasy budou po použití hedvábně hladké, lesklé, vyživené a půjdou krásně rozčesat.

Ocet je známý svými pozitivními účinky na vlasy, které zjemňuje a vyživuje, i na problematickou pokožku hlavy. Ve vlasové kúře je dále obsažen bylinný macerát, který prospívá tomuto typu vlasů a pokožky, v tomto případě z lopuchu, ořešáku, břečťanu, měsíčku a kopřivy. Speciální recepturu doplňuje 100% esenciální olej z pomeranče, levandule a tea tree.

Jak bylinnou kúru správně používat se dozvíte ve FAQ níže.

Tip: Tento oplach skvěle ladí s naším tuhým mýdlovým šamponem SHAMPOO BAR | NEW HAIR a SHAMPOO BAR | CLEAN HAIR.

Objem: 300 ml

14.99 EURvč. DPH
Dostupnost:Skladem
icon deliveryDoprava zdarma od 59 EUR

Složení a ingredience

nefiltrovaný bio jablečný ocet, macerát z lopuchu, macerát z ořešáku, macerát z břečťanu, macerát z kopřivy, macerát z měsíčku, esenciální olej z levandule, esenciální olej z pomeranče

Inci

Vinegar, Arctium lappa Root Extract, Juglans regia Leaf Extract, Citrus aurantium dulcis Peel Oil, Hedera helix Leaf Extract, Lavandula angustifolia Oil, Urtica dioica Root Extract, Limonene, Calendula officinalis Flower Extract, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Linalool, Geraniol

Vybrané základní ingredience

Jablečný ocet
Jablečný ocet
Jablečný ocet

Popis

Jablečný ocet využíval pro své léčivé účinky už Hippokrates kolem roku 400 př. n. l. Vyrábí se fermentací z čerstvých zralých jablíček a obsahuje například pektin, draslík, kyselinu jablečnou nebo betakaroten. V Almara Soap používáme nefiltrovaný bio a raw hostětínský jablečný ocet té nejvyšší kvality.

Dozvědět se více
Lopuch větší
Lopuch větší
Lopuch větší

Popis

Lopuch větší je mohutná bylina rostoucí většinou na krajích silnic a polí, najdete jej ale i v lese. Častokrát si plody lopuchu, v podobě přilnavých kuliček s fialovým středem, přinesete z procházky zachycené na nohavicích kalhot. Jeho velké listy se používaly jako ochrana proti slunci nebo dešti. Sbírá se nejčastěji kořen, který nachází využití v kuchyni, léčitelství i kosmetice.

Doba kvetení: červenec a srpen. 

Dozvědět se více
Ořešák královský
Ořešák královský
Ořešák královský

Popis

Ořešák královský je mohutný a až 45 metrů vysoký strom, jehož plody - vlašské ořechy, zcela jistě znáte. Za zmínku stojí ale i jeho listy, které se používají v léčitelství i kosmetice. Obsahují třísloviny, flavonoidy, silice, karbonové kyseliny, chinony, vitamíny (A, C, E a skupiny B) a stopové prvky (draslík, fosfor a hořčík). 

 

 

Dozvědět se více
Břečťan popínavý
Břečťan popínavý
Břečťan popínavý

Popis

Břečťan je až 6 metrů dlouhá popínavá rostlina s tmavozelenými trojlaločnými listy, kterou jistě znáte jako celoroční ozdobu mnohých zdí a plotů zahrad. Květ je malý, žlutobílý a vytvářejí se z něj bobule, které plně dozrávají až na jaře. Listy obsahují zejména saponin, glykosid, hederin (helixin), glykosid hederin a třísloviny. Již staří Keltové tuto rostlinu uctívali jako léčivou a používali ji při magických rituálech. 

Sběr listů: po celý rok. Doba kvetení: září až říjen.

Dozvědět se více
Kopřiva dvoudomá
Kopřiva dvoudomá
Kopřiva dvoudomá

Popis

Kopřiva je jedna z našich vůbec nejoblíbenějších bylinek, kterou milujeme pro její široké spektrum využití. Vysokou rostlinu se čtyřhrannou lodyhou, zelenavými květy a podélně pilovitými listy posetými žahavými chlupy nemusíte dlouho hledat. Je velice rozšířená na vlhkých místech a častokrát je považována za otravný plevel. To ale jen pro ty, kteří ještě neobjevili její téměř zázračné účinky. Obsahuje kyseliny - křemičitou, mravenčí a pantothenovou, velké množství chlorofylu, vitamín C, vitamíny skupiny B, hořčík, vápník, draslík, karotenoidy, flavonoidy a třísloviny. 

Doba sběru: listy na jaře (do 20. 5), kořen v březnu a říjnu, semena ideálně v srpnu (jakmile se objeví).

Dozvědět se více
Měsíček lékařský
Měsíček lékařský
Měsíček lékařský

Popis

Tuhle výraznou rostlinu se žlutooranžovými květy, podlouhlými na omak lepkavými listy a krásnou vůní můžete najít na spoustě našich zahrádek. Planě rostoucí ji objevíte jen výjimečně, většinou na okraji polí jako zbloudilé kousky z vyvezeného kompostu. Za nejúčinnější se v bylinkářství považují ty s nejvíce oranžovými květy. Měsíček obsahuje silice, saponiny, hořčiny, karotenoidy, flavonoidy a éterické oleje. Pro své skvělé účinky je jednou z nejpoužívanějších bylinek v kosmetice.

Doba kvetení: červenec - září.

Dozvědět se více

Ptáte se

Proč na vlasy používat octový oplach?
 1. antibakteriální účinky na vlasovou pokožku, a tak eliminuje svědění nebo tvorbu lupů.
 2. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, aniž by narušil ochrannou bariéru pokožky.
 3. Uhlazuje vnější vrstvu vlasového vlákna (kutikulu)
  Kutikula chrání vlas před poškozením z vnějšího prostředí a odolává dokonce i mechanickým vlivům, jako je česání. Její povrch je velmi strukturovaný, a čím je hladší, tím vlasy vypadají zdravěji, jsou jemnější, lesklejší a jdou lépe rozčesat.
 4. Jedná se o čistou přírodní složku, která neobsahuje další přidané látky, které mohou dráždit pokožku nebo poškozovat životní prostředí.
 5. Zcela nahradí konvenční vlasový kondicionér.
 6. Pomáhá odstraňovat případný „voskový film“ při mytí vlasů mýdlovým šamponem, který je způsobený tvrdou vodou nebo vysokým pH pokožky.
Jak správně naředit octový oplach?

Nalijte oplach do nádobky a zřeďte jej teplou vodou. Doporučujeme poměr 1:2 až 1:4 (tzn. jeden díl oplachu, dva až čtyři díly vody).
Začněte na poměru 1:4 (jeden díl oplachu, čtyři díly vody) a zkoušejte. Každé vlasy jsou jiné a vyhovuje jim trochu jiný poměr.
Suché vlasy vyžadují větší ředění než mastné. U suchých vlasů se proto doporučuje o jednu polévkovou lžíci méně elixíru, u mastných naopak o jednu lžíci více.

Jak octový oplach co nejlépe aplikovat?

Vlasy jím můžete standardně polít a následně vmasírovat do pokožky hlavy a do délek, nebo skvěle funguje i nalití čerstvě připraveného zředěného oplachu do nádoby s rozprašovačem. Dostanete jej tak všude a ušetříte na množství.
Důležitý krok je nechat kúru několik minut působit.
Následně ji můžete na vlasech nechat a rovnou je vysušit, anebo opláchnout.
Na našem YouTube kanálu jsme připravili krátké instruktážní video s návodem, jak naše nové bylinné oplachy používat.

Budou vlasy cítit po octu?

Ne, nebudou ?

Jakmile vlasy úplně uschnou, vůně octa z nich zmizí.

Jak často oplach používat?

Můžete jej používat denně, ale časté mytí vlasům příliš neprospívá, takže všeho s mírou!

Co si představit pod pojmem „macerát“?

Macerace, čili louhování, je proces, při kterém se uvolňují účinné látky a vůně obsažené v bylinkách (nebo i jiných přísadách) přímo do nosné složky, kterou může být:

 • olej – vzniká macerát, louhování probíhá za studena v uzavřené nádobě po dobu minimálně 3 týdnů,
 • líh – vzniká tinktura, využívá se nejčastěji v léčitelství,
 • voda – vzniká výluh, nebo v případě zahřátí, které urychlí proces macerace, je to odvar.

Tyto vzniklé produkty se mohou používat buď samostatně, nebo jako přísada. V Almara Soap se využívají bylinkové maceráty a odvary při přípravě některých přírodních mýdel a kosmetiky. Tento proces zajistí, že ve výsledném produktu najdete maximum účinných složek, které tam přejdou přímo z pečlivě zvolených bylinek.