+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Ručně vyráběná mýdla

Mýdla vyrábíme od základu ručně tradiční metodou za studena, při které se spojují rostlinné tuky se zásadou (dříve potaší vyrobenou z dřevěného popela, v moderní době louhem) a chemickou reakcí dochází k jejich saponifikaci, čili zmýdelnění. Jako základ ve všech mýdlech používáme kvalitní rostlinné oleje, které obohacujeme o další funkční složky. Mýdla obsahují přirozeně vzniklý glycerin a také nezmýdelnitelné oleje, které spolu s přidanými ingrediencemi pečují při mytí o pokožku a na rozdíl od komerčních, levných a glycerinových mýdel ji nevysušují.

Sami poznáte, že při mytí přírodním mýdlem vyrobeným touto metodou budete mít pokožku vyživenou, jemnější a nebudete tolik potřebovat tělová mléka a krémy.

ALMARA SOAP: MADE WITH LOVE

Řídíme se sloganem: „Buď hlasem, ne pouze ozvěnou“, proto jsou naše ručně vyráběná mýdla jiná než běžně dostupná přírodní mýdla. Jsme kreativní a snažíme se uspokojit nároky a vkus co nejširšího spektra zákazníků, stejně jako naši fantazii.PŘÍRODNÍ MÝDLA

Přírodní mýdla vyrábíme za účelem základní péče o pokožku. V nabídce tak máme mýdla pro každý typ pleti – od normální přes suchou, citlivou až po mastnou, problematickou a zralou. Mýdla obsahují rostlinné oleje lisované za studena a další funkční složky jako bambucké a kakaové máslo, čisté esenciální oleje, bylinné maceráty, výluhy a prášky, jíly, ovesné vločky, kakao, kozí mléko nebo aktivní uhlí. Každá surovina má v těchto mýdlech svůj účel. V této nabídce najdete také šampony na vlasy.

FANCY MÝDLA

Vedle přírodních mýdel nabízíme také mýdla výrazně barevná a parfémovaná, jež jsme nazvali „fancy“. Mají jedinečný design, unikátní vůně ovoce, květin, kávy, čokolády nebo připomínají svěží vodu oceánu či pánského klubu provoněného whisky a doutníky. Stále však i při své sytější vůni a barvě zanechávají pokožku jemnou a nevysušenou díky vysokému podílu slunečnicového a olivového oleje. Jsou obarvená minerálními pigmenty nebo čistě přírodními surovinami (med, kakao, káva ad.).

LIMITOVANÉ EDICE

Několikrát do roka přicházíme s nabídkou speciálních mýdel, která jsou přizpůsobena ročním obdobím. Vyrábíme je v omezených počtech a používáme v nich sezónní vůně a suroviny (například na podzim jablečná nebo dýňová pyré). Tato mýdla jsou vždy designově zaměřená k danému období či náladě a připravena vnést speciální atmosféru do vašich koupelen.

Naše mýdla vyrábíme v hygienickou stanicí a stavebním úřadem schválené provozovně a splňujeme veškeré legislativní povinnosti vycházející z Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích. Pro naše přípravky bylo provedeno posouzení bezpečnosti, notifikace přípravků do portálu CPNP a v místě sídla společnosti je uložena kompletní Informační dokumentace k přípravkům.

 

JAK PEČOVAT O PŘÍRODNÍ MÝDLO

Díky obsahu olejů a menší tvrdosti jsou ručně vyráběná mýdla náchylnější k rozmáčení, proto je potřeba o ně pečovat. Používejte pod ně ideálně mýdlenku ze dřeva či keramiky s odtokovými dírkami či mřížkou a udržujte ji v co nejsušším stavu. Po umytí a odložení mýdla zpět na mýdlenku doporučujeme přebytečnou vodu z mýdlenky slít, aby mýdlo nesedělo v loužičce. Tím by zbytečně změklo a rozmáčelo se.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ PŘÍRODNÍ MÝDLO?

Naše ručně vyráběná mýdla neobsahují žádné konzervanty. Stejně jako rostlinné oleje, které používáte při vaření, po čase ztrácejí vůni a mohou žluknout. Proto přírodní mýdla nepoužívejte jako klasická komerční mýdla coby voničky do skříní nebo šuplíků s prádlem – většinou se na ně zapomene, a mýdlo zůstane v zásuvce či ve skříni několik let.

U komerčních mýdel to nevadí, protože jsou napěchovaná konzervanty a mýdlová hmota neobsahuje oleje v čisté kvalitě. Přírodní mýdlo by se ovšem mohlo zkazit. Proto ho mějte na očích a sledujte jeho kvalitu.

Běžná trvanlivost ručně vyráběných mýdel je 1 rok od data výroby. Některé mýdlo vydrží déle, jiné kratší dobu. Pokud je trvanlivost menší – díky některým olejům, které se kazí rychleji, případně jiným obsaženým látkám, vždy se to dozvíte z údajů na obalu. Řídit se můžete také vlastním čichem – žluklý olej má specifický odér.

A jak dlouho vydrží jedna kostka při umývání? Podle četnosti mytí vydrží mýdlo do úplného vymydlení zhruba 3-4 týdny.

SLOŽENÍ NAŠICH PŘÍRODNÍCH MÝDEL

Nosnou složkou našich mýdel, která vyrábíme ručně tradiční metodou ze základních surovin, jsou rostlinné oleje. Ve všech receptech najdete: olivový olej, který dodává přírodním mýdlům jemnost a hydrataci; kokosový olej, který dodává pěnivost, tvrdost, bublinky a zaručuje mycí účinky; a palmový olej, který mýdlo dělá tvrdé a trvanlivé. Dále recepturu doplňujeme o další výživné oleje a másla (nejčastěji bambucké máslo, mandlový olej, ricinový olej, slunečnicový olej), které mají v hotovém mýdle kromě blahodárných účinků na pokožku vliv i na pěnivost či jemnost bublinek.

Do našich mýdel používáme jako funkční složku rostlinné oleje lisované za studena, často v raw kvalitě, české značky Bohemia Olej. Jsme jejími hrdými partnery a odběrateli. Oleje nám dodávají ve vratných obalech.

Ačkoli se pěstování palem olejných považuje za velké ohrožení životního prostředí, je třeba hledět před laickým odsouzením používání palmového oleje na jeho původ. Palmový olej, který používáme, pochází z udržitelných zdrojů a je certifikovaný RSPO, halal a kosher a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí. Pěstování palem olejných z udržitelných zdrojů je k přírodě podstatně vstřícnější než pěstování mnoha jiných plodin, které běžně v produktech každodenního užívání (potraviny, kosmetika a mýdla) nalézáme.

K problematice palmového oleje doporučujeme zájemcům tyto články:

Více o našem postoji k palmovému oleji ZDE
oficiální stránky RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil)