+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Suroviny & ingredience

Základem našich produktů jsou hlavně oleje, másla, vosky a byliny. Ty správné ingredience vždy hledáme primárně z českých zdrojů a až pokud neseženeme ingredienci námi požadovaných vlastností, tak hledáme jinde. Stále ale s ohledem na co nejvyšší kvalitu a udržitelnost. Zcela zásadní pro nás je, aby suroviny nebyly testované na zvířatech a měly etický původ.

Dodavatelé a certifikáty

Většinu olejů odebíráme od českých firem, které si je sami lisují. Funkční oleje jsou lisované za studena nebo v bio kvalitě. Palmový olej používáme pouze ten eticky získaný s certifikací RSPO. Bambucké máslo je v bio kvalitě, stejně tak většina koření a dalších surovin, které jsou zároveň potravinami.

Nádhernou vůni našim produktům zajišťují 100% esenciální oleje, ze kterých záměrně nevybíráme ty vzácné, protože jejich získávání zatěžuje životní prostředí.

Fancy produkty obsahují parfémy, které jsou vždy speciálně určené pro použití v mýdlech a kosmetice, nejsou testované na zvířatech a nezatěžují pokožku ani přírodu. V INCI vždy uvádíme seznam alergenů, které parfémy i esenciální oleje přirozeně obsahují.

Jako barvivo používáme minerální prášek - micu, u které je také velmi důležitý její původ kvůli možnému využívání dětské práce pro její těžbu. Tu naši proto získáváme z evropských zdrojů a je cruelty i children labour free.

Ekologie

Usilovně pracujeme na tom, abychom za sebou zanechávali co nejmenší ekologickou stopu. V produktech Almara Soap nenajdete škodlivé látky jako například pěnidla, syntetická barviva nebo konzervanty, kterými byste při jejich použití kontaminovali životní prostředí. S našimi mýdly se můžete s klidnou myslí a čistým svědomím odevzdat přírodě a umýt se třeba v řece, aniž byste museli mít strach z jejího znečištění.