SHAMPOO BAR | New Hair

Champú sólido artesanal y natural adecuadopara pieles problemáticas 

100% NATURAL
100% NATURAL
HANDMADE
HANDMADE
100% VEGAN
100% VEGAN
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Champú elaborado con el proceso en frío, como nuestros jabones.

El jabón contiene extractos de shikakai, nimba y henna como principal ingrediente funcional, que se han utilizado durante siglos en el Ayurveda para el cuidado del cuero cabelludo.

El shikakai tiene un pH más bajo, por lo que no interfiere en la microflora natural de la piel ni en su protección. Es adecuado para la piel deshidratada, contrarresta el picor y tiene un efecto calmante. La nimba (neem) tiene propiedades antibacterianas. Tiene un fuerte uso especial para los problemas de la piel y alivia perfectamente la sensación de picor. La henna es uno de los mejores remedios para fortalecer el cabello, da volumen y y brillo al cabello, limpia el cuero cabelludo.

Además, el champú está enriquecido con aceites prensados en frío de sésamo, calabaza y avellana. Los tres aceites penetran muy bien en la fibra capilar, por lo que son perfectos para regenerar el cabello seco.

El jabón está perfumado con esencias de lavanda y árbol de té, que también son ideales para prevenir el picor y la irritación, gracias a sus propiedades antibacterianas, y para ayudar al cuero cabelludo. Si tienes el pelo muy largo, te recomendamos que apliques el jabón sólo en las raíces y utilices otro jabón en el resto del pelo.

Después del lavado, también recomendamos utilizar nuestro enjuague capilar – HAIR ELIXIR | NEW HAIR. Si no tolera el vinagre, utilice el tratamiento de hierbas HAIR TEA | CLEAN HAIR.

Peso: 90 g (± 5 g)

7.99 EURIVA incluido
Disponibilidad:En stock
icon deliveryEnvío gratuito a partir de 59 EUR

Contenido y ingredientes

agua, aceite de coco, aceite de oliva, aceite de palma (RSPO), aceite de avellana prensada en frío, aceite de calabaza prensada en frío, aceite de sésamo prensadas en frío, aceite esencial de lavanda, shikakai, polvo de nimbo, polvo y extracto de henna

Inci

Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Sodium Palmate (RSPO), Cucurbita pepo Seed Oil, Corylus avellana Seed Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Glycerin, Acacia concinna Fruit Powder, Azadirachta indica (Neem) Leaf Powder, Cassia obovata Leaf Powder, Lavandula angustifolia Oil, Melaleuca alternafolia Leaf Oil, Linalool, Limonene

Ingredientes primários seleccionados

Lavanda
Lavanda
Lavanda

Popis

Pokud se vám hned vybaví dlouhé lány fialových polí v Provence, máte pravdu! Bohatě větvený keřík s drobnými fialovými květy a úzkými kopinatými lístky s ostrou aromatickou vůní je totiž původem ze Středomoří, ale levandulová pole můžete najít už i u nás třeba na jižní Moravě. Levandule je velmi oblíbená právě díky své nádherné vůni a širokému spektru léčivých účinků, takže si našla cestu i do našich zahrádek nebo truhlíků na balkonech. Obsahuje hlavně silice a třísloviny. 

Doba kvetení: červenec, srpen.

Enterarse más

Productos relacionados (5)

Vuestras preguntas

Jaké jsou benefity našich šamponových mýdel oproti běžným šamponům?

Komerční šampony obsahují drsné čisticí prostředky, které odstraňují z vlasů přirozený maz, pokožku vysušují a vytvářejí matné vlasy bez života. Nutí vás to k různým kůrám na vlasy, kondicionérům a dalším prostředkům, jak vlasy zjemnit a napravit. Drsné chemikálie v komerčních přípravcích se však mohou ukládat do vlasové pokožky, ucpat vlasové folikuly, vést k zeslabení vlasů a tvorbě lupů a k suché, svědivé pokožce.

Přírodní péče o vlasy Almara Soap obsahuje pouze přírodní rostlinné oleje, hennu, jíly, čisté éterické oleje a bylinkové nálevy, které se snadno vstřebávají, zvlhčují a vyživují vlasy a pokožku hlavy. Nic umělého, nic syntetického, jen zdravé přírodní složky.

Jak používat tuhý šampon/ mýdlo na vlasy?

Jako klasické mýdlo. Namočte vlasy vodou, vezměte kostku do ruky a krouživými pohyby vytvořte na vlasech pěnu. Pěnu rozetřete po celé hlavě a vlasech, nechte nějakou dobu působit. Poté opláchněte.

Pění tyto šampony?

Ano a velmi výrazně. Je to dáno pečlivě vybranou směsí rostlinných olejů, které přirozeně pění. Není potřeba žádných pěnivých činidel.

Proč vlastně používat tuhý šampon, a ne třeba nějaký tekutý v bio kvalitě?

Naše mýdla jsou bezobalová. Pokud je pro vás důležitá ochrana prostředí, důvod, proč používat mýdlo, je jasný. Navíc v tekutých produktech najdete mnoho ingrediencí, které jsou zbytečné a jsou tam jen proto, aby šampon pěnil, aby složky spolu patřičně reagovaly a vůbec šamponovou hmotu vytvořily, a aby se produkt nezkazil. No, a navíc je s tuhým produktem mnohem větší zábava ?.

Nikdy jsem mýdlo na vlasy nepoužíval/a, používal/a jsem doteď klasický tekutý šampon. Co mám očekávat?

Při přechodu z klasických komerčních i bio šamponů je možné, že si vlasy budou muset na šampon v mýdlové formě zvyknout. Je to dáno zaprvé vyšším pH, které mýdla přirozeně mají, a zároveň tím, že je mýdlo zcela přírodní a neobsahuje složky, které najdete v tekutých šamponech. Jedná se o tenzidy, které uhlazují vlasové vlákno, najdete je i v kondicionérech. Proto vám vlasy po použití mýdlového šamponu mohou připadat tvrdší, a ne tak uhlazené. Je to jen otázka zvyku. Mýdlový šampon je pro vlasy mnohem prospěšnější než komerční šampon.

Po umytí mám na vlasech zvláštní pocit. Vlasy jsou mastné a jakoby povoskované.

To je častý problém, na který naráží mnoho lidí, kteří začnou mýdlové šampony používat. Máme mnoho zákazníků, kteří vůbec nemají s přechodem na šampon problém, ale někdo má problémy i po několika týdnech užívání. Především lidé s dlouhými vlasy. Jelikož je to časté téma, věnujeme mu delší povídání zde (pdf, 200kb).