SHAMPOO BAR | New Hair

Handgefertigte Naturhaarseife für problematische Kopfhaut

100% NATURAL
100% NATURAL
HANDMADE
HANDMADE
100% VEGAN
100% VEGAN
CRUELTY FREE
CRUELTY FREE

Diese Haarseife wird wie all unsere Seifen im Kaltsiedeverfahren hergestellt. 

Hauptbestandteil der Seife sind Shikakai-, Nimba- und Henna-Extrakte, die im Ayurveda seit Jahrhunderten zur Pflege der Kopfhaut verwendet werden.

Shikakai hat einen niedrigeren pH-Wert, so dass es die natürliche Mikroflora der Haut und deren Schutz nicht beeinträchtigt. Es ist für trockene Haut geeignet, wirkt gegen Juckreiz und hat eine beruhigende Wirkung. Nimba (auch Neem genannt) hat antibakterielle Eigenschaften, es findet gerade bei Hautproblemen oft  Verwendung, es lindert den Juckreiz. Henna ist eines der besten Mittel zur Stärkung der Haare, fördert Volumen und Glanz des Haares, reinigt die Kopfhaut.

Außerdem ist das Shampoo mit kaltgepresstem Sesam-, Kürbis- und Haselnussöl in Rohkostqualität angereichert. Alle drei Öle dringen sehr gut in die Haarfaser ein und eignen sich daher hervorragend zur Regeneration von trockenem Haar.

Die Seife ist mit ätherischen Ölen von Lavendel- und Teebaum parfümiert, die dank ihrer antibakteriellen Eigenschaften auch Juckreiz und Irritationen vorbeugen. 

Hinweis: Bei sehr langen Haaren empfehlen wir die Anwendung von SHAMPOO BAR | NEW HAIR auf der Kopfhaut an den Haarwurzeln und Verwendung eines anderen Shampoos für die Haarwäsche.

Nach dem Waschen empfehlen wir auch die Verwendung unserer Haarspülung - HAIR ELIXIR | NEW HAIR. Wenn Sie Essig nicht vertragen, verwenden Sie unsere Kräuterkur HAIR TEA | CLEAN HAIR.

Gewicht: 90 g (± 5 g)

7.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Auf Lager
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

wasser, kokosnussöl, olivenöl, palmöl (RSPO zertifiziert), kaltgepresstes Haselnussöl, kaltgepresstes Kürbiskernöl, kaltgepresstes Sesamöl, esenciální olej z levandule, shikakai, nimbový prášek, extrakt z henny

INCI

Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Sodium Palmate (RSPO), Cucurbita pepo Seed Oil, Corylus avellana Seed Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Glycerin, Acacia concinna Fruit Powder, Azadirachta indica (Neem) Leaf Powder, Cassia obovata Leaf Powder, Lavandula angustifolia Oil, Melaleuca alternafolia Leaf Oil, Linalool, Limonene


Oft gefragt

Jaké jsou benefity našich šamponových mýdel oproti běžným šamponům?

Komerční šampony obsahují drsné čisticí prostředky, které odstraňují z vlasů přirozený maz, pokožku vysušují a vytvářejí matné vlasy bez života. Nutí vás to k různým kůrám na vlasy, kondicionérům a dalším prostředkům, jak vlasy zjemnit a napravit. Drsné chemikálie v komerčních přípravcích se však mohou ukládat do vlasové pokožky, ucpat vlasové folikuly, vést k zeslabení vlasů a tvorbě lupů a k suché, svědivé pokožce.

Přírodní péče o vlasy Almara Soap obsahuje pouze přírodní rostlinné oleje, hennu, jíly, čisté éterické oleje a bylinkové nálevy, které se snadno vstřebávají, zvlhčují a vyživují vlasy a pokožku hlavy. Nic umělého, nic syntetického, jen zdravé přírodní složky.

Jak používat tuhý šampon/ mýdlo na vlasy?

Jako klasické mýdlo. Namočte vlasy vodou, vezměte kostku do ruky a krouživými pohyby vytvořte na vlasech pěnu. Pěnu rozetřete po celé hlavě a vlasech, nechte nějakou dobu působit. Poté opláchněte.

Pění tyto šampony?

Ano a velmi výrazně. Je to dáno pečlivě vybranou směsí rostlinných olejů, které přirozeně pění. Není potřeba žádných pěnivých činidel.

Proč vlastně používat tuhý šampon, a ne třeba nějaký tekutý v bio kvalitě?

Naše mýdla jsou bezobalová. Pokud je pro vás důležitá ochrana prostředí, důvod, proč používat mýdlo, je jasný. Navíc v tekutých produktech najdete mnoho ingrediencí, které jsou zbytečné a jsou tam jen proto, aby šampon pěnil, aby složky spolu patřičně reagovaly a vůbec šamponovou hmotu vytvořily, a aby se produkt nezkazil. No, a navíc je s tuhým produktem mnohem větší zábava ?.

Nikdy jsem mýdlo na vlasy nepoužíval/a, používal/a jsem doteď klasický tekutý šampon. Co mám očekávat?

Při přechodu z klasických komerčních i bio šamponů je možné, že si vlasy budou muset na šampon v mýdlové formě zvyknout. Je to dáno zaprvé vyšším pH, které mýdla přirozeně mají, a zároveň tím, že je mýdlo zcela přírodní a neobsahuje složky, které najdete v tekutých šamponech. Jedná se o tenzidy, které uhlazují vlasové vlákno, najdete je i v kondicionérech. Proto vám vlasy po použití mýdlového šamponu mohou připadat tvrdší, a ne tak uhlazené. Je to jen otázka zvyku. Mýdlový šampon je pro vlasy mnohem prospěšnější než komerční šampon.

Po umytí mám na vlasech zvláštní pocit. Vlasy jsou mastné a jakoby povoskované.

To je častý problém, na který naráží mnoho lidí, kteří začnou mýdlové šampony používat. Máme mnoho zákazníků, kteří vůbec nemají s přechodem na šampon problém, ale někdo má problémy i po několika týdnech užívání. Především lidé s dlouhými vlasy. Jelikož je to časté téma, věnujeme mu delší povídání zde (pdf, 200kb).