+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Kouzlo hydrolátů. Nebo květových vod?

Všichni na ně pějí ódy. Aby taky ne! Budou vám věrným společníkem, a to nejen během tropických dnů! Pojďme společně nahlédnout pod víčko tohoto malého zázraku, který může být prospěšný i mimo kosmetickou péči.

Kouzlo hydrolátů. Nebo květových vod?

Co je to hydrolát?

Hydroláty, květové vody nebo obojí? Přesným označením je „hydrolát“, protože při výrobě se nevyužívají pouze květy, ale i jiné části rostliny (nať s listy, kůra, pryskyřice, plody ad.). Pojem květová voda je použitelný pouze u hydrolátů z květů.

Jak vlastně hydrolát vzniká? Parní či parovodní destilací v destilační koloně či destilačním zařízení. Záměrem destilace je vyrobit esenciální olej, který ale není jediným výsledkem celého procesu. Jako vedlejší produkt destilování totiž vzniká právě hydrolát.

Vše začíná kondenzovanou párou, která při destilaci stoupá vzhůru skrze rostlinný materiál. Pára se v kondenzátoru zchladí, změní se zpět na vodu a začne kapat do nádobky. Přefiltrovaná voda, tzv. destilát, obsahuje cenné látky získané z rostlin a na jejím povrchu se usazuje esenciální olej. Olej se oddělí v separační nádobce od vody, hydrolátu, pro další použití. V každém hydrolátu i tak zůstává určité množství esenciálního oleje. Například u naší levandule je to 0,072 %, u růže 0,1 %.

Láska na první pohled?

Ještě jste nepropadli kouzlu hydrolátů a jejich rozmanitosti užití? S radostí vám poskytneme hned několik důvodů, proč si je zamilovat a už nikdy nepustit z rukou!

Mají mnohem jemnější složení než právě esenciální olej, přesto si zachovávají podobné účinky. Mohou se používat neředěné na pokožku, jsou vhodné i pro děti, kojence, těhotné i alergiky, u nichž jsou některé esenciální oleje kontraindikovány. 

Naše hydroláty se mohou pochlubit 100% čistým složením bez alkoholu a jakýchkoli přídavných látek. Proto je můžete použít téměř na cokoli a kohokoli.

NA PLEŤ

 • k čištění pleti místo pleťové či micelární vody, které jsou často plné syntetických složek
 • k zvlhčení pleti před nanesením další péče (odličovače, pleťového oleje)
 • k tonizaci pokožky po domácích kosmetických zákrocích (holení, trhání obočí, mačkání pupínků :) )  
 • k smíchání s práškovými maskami 
 • jako sprej k osvěžení pokožky během parných dnů
 • k péči o vlasovou pokožku a vlasy samotné
 • jako jemný parfém
 • proti hmyzu

DO INTERIÉRU

 • k jemnému provonění interiérů    
 • k aromatizaci ložního prádla i oblečení
 • k aromaterapii (vytvořením mlhy a následnou inhalací)

Pokud vás nezaujaly výše zmíněné způsoby využití, tak máme v záloze ještě jeden. Hydroláty mají své místo v kuchyni výborných kuchařek i kuchařů. Velké oblibě se těší hlavně u Francouzů, Řeků a orientálních národů. Zmrzlina dostává přidáním hydrolátu jiný rozměr, a to platí i pro mnoho dalších pokrmů. Zkuste přidat trochu růžového nebo levandulového hydrolátu do kávy!

Seznamte se s hydroláty Almara Soap!

Pří výběru jsme si dali záležet! Růže a levandule byly jistou volbou. U nás však najdete i méně obvyklé druhy hydrolátů, které jsou vyrobené tradiční destilací v proslulém bulharském Růžovém údolí. Nazvali jsme je Herbal Mist čili Bylinná mlha a celkem máme aktuálně v nabídce 4 druhy.  

Herbal Mist | Růže

Herbal Mist | Růže

Přírodní pleťová voda destilovaná z květů bio růže

9.99 EUR
Herbal Mist | Levandule

Herbal Mist | Levandule

Přírodní pleťová voda destilovaná z květů bio levandule

8.99 EUR
Herbal Mist | Šalvěj

Herbal Mist | Šalvěj

Přírodní pleťová voda destilovaná z nati bio šalvěje

9.99 EUR
Herbal Mist | Meduňka

Herbal Mist | Meduňka

Přírodní pleťová voda destilovaná z nati bio meduňky

9.99 EUR

Herbal Mist Meduňka  

Meduňka je proslulá svými antioxidačními a zklidňujícími účinky. Je určená pro suchou a zralou pleť a má svěží sladkou vůni. Působí pozitivně na psychickou pohodu a jemně čistí pokožku.

Herbal Mist Levandule

Levandule je známá svými zklidňujícími a antibakteriálními účinky, schopností regulovat kožní maz a působením proti podráždění. Pokožku jemně čistí a vůně je přímo opojná a uklidňující.

Herbal Mist Růže

Damašská růže je proslulá svými zklidňujícími účinky, působením proti vráskám a hydratačními schopnostmi. Je vhodná pro suchou, zralou a choulostivou pleť. Pokožku jemně čistí, nádherně sladce voní a harmonizuje.

Herbal Mist Šalvěj

Šalvěj je proslulá čistícími, protizánětlivými a stahujícími účinky. Vhodná je pro mastnou a problematickou pleť. Hydrolát lze použít nejen jako tonikum k jemnému čištění, ale i jako přírodní deodorant. Bonusem je energizující vůně a podpora soustředění.

Už máte svůj hydrolát na oblíbeném místě v koupelně?

18.6.2021
Veronika Machková
Péče o tělo