+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Přírodou ke krásnému tetování

Patříte k lidem, které hlášky typu „dokud vás smrt nerozdělí“ nechávají naprosto chladnými a dlouhodobým závazkům čelíte s hlavou vztyčenou? Tak to už jste možná také propadli kouzlu tetování! Myslíte si, že tetování a přírodní kosmetika nejdou dohromady? Nechte se prosím překvapit skvělou zprávou, že je tomu právě naopak!

Přírodou ke krásnému tetování

Proč se starat o nové tetování?

Kůže je po tetování většinou zakryta fólií a až po nějaké době (dle konkrétního doporučení vašeho tatéra) se začíná s péčí. Ta spočívá hlavně v jemném čištění podrážděné kůže, aby se do ní nedostaly bakterie nebo se jinak nezanítila, což by mohlo vést k vypadání nebo rozpití barvy. A také v podpoře správného hojení pokožky.

Tetovací salony často nabízejí své vlastní odzkoušené sety, které se skládají z ochranného krému a antibakteriálního mýdla. Tyto přípravky můžete sehnat i v lékárně, ale jedná se většinou o nepřírodní produkty, které v sobě mohou obsahovat dráždivé látky. 

Účinná přírodní péče

Pečovat o tetování přírodními produkty je snazší než se může zdát! Na jemné čištění zkuste tuhé mýdlo s vyživujícími oleji a antibakteriálními účinky After Tattoo, které i následně mnohostranně využijete. A jako ochrannou péči zvolte jednoduše kvalitní bambucké máslo, nebo ještě lépe naše balzámy Miracle Balm a SOS Balm. Oba totiž obsahují pečující oleje a macerát z bylin známých pro své zklidňující a antibakteriální účinky. Tohle kombo vytvoří ty nejlepší podmínky pro to, aby se vaše tetování úspěšně vylouplo do vytoužené podoby.

Zásady pro správné hojení

  1. Myjte si ruce 
    Vzhledem k momentální situaci je to už možná trochu otřepaná fráze, ale! Narušená kůže je velice citlivá a náchylná ke vzniku infekcí, proto při manipulaci s ní mějte vždy umyté ruce a na usušení používejte čistý ručník, papírovou utěrku nebo tetování nechte uschnout na vzduchu. Tetované místo jemně omývejte přírodním antibakteriálním mýdlem alespoň 2x denně.

  2. Udržte své pudy na uzdě
    Bezprostředně po tetování budete pociťovat pálení a větší citlivost pokožky, další dny pak pnutí a následné svědění. Všechny tyto doprovodné jevy k tetování patří, vydržte a nechte jim volný průběh. Pokud budete „pomáhat“ hojivému procesu sem tam nějakým poškrabáním nebo uloupnutím stroupku, může se vám stát, že barva zbytečně vypadá a budete muset na korekci, která je ne vždy v ceně. Pokud se svědění nedá vydržet, místo jemně poplácejte.

  3. Berte tetování zodpovědně
    Dodržujte pokyny svého tatéra a váš nový obrázek první dny ochraňujte před mechanickým poškozením. Čerstvému tetování nesvědčí ani dlouhé koupele, natož koupele ve veřejných bazénech. Také není dobré ho alespoň 2 týdny vystavovat přímému slunci. Pokud se vám bude zdát, že je něco špatně (místo se zanítí, je déle zarudlé, velmi bolestivé apod.), ihned kontaktujte svého tatéra, který by měl tetování zkontrolovat a případně doporučit návštěvu kožního lékaře. 

Správně zvolené přírodní produkty ochrání nejen nové tetování, ale i vaši pokožku, přírodu a pravděpodobně i obsah vaší peněženky!


After Tattoo

After Tattoo

Přírodní ručně vyrobené mýdlo nejen na tetovanou pokožku

6.99 EUR

5.5.2021
Veronika Machková
Péče o tělo