+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Pojďme se pobavit o olejích!

Tentokrát se zaměříme na oleje. Ne jen tak ledajaké, ale na ty, které jsou určené přímo na pleť. V kosmetické péči zažívají velký rozmach a najdete je na poličce ve většině domácností - nejen u žen. Ale! Jste si jistí, že je používáte správně a naplno těžíte z jejich potenciálu? Na začátek vám prozradíme, že olej samotný nestačí…

Pojďme se pobavit o olejích!

Olejuješ, olejuju, olejujeme!

Olej na obličej používáte poctivě každý den, ale pleť vám připadá stále vysušená a bez života. Postupem času jste to vzdali a od této péče utekli asi stejně jako před olejovým jazykolamem výše. My vám ukážeme, kde najdete poslední schovaný dílek téhle obličejové skládačky. :)

Důležitý fakt: Oleje samy o sobě nejsou hydratační! Nedává vám to smysl? Ale je to tak. Fungují úplně jinak než klasické hydratační krémy. Mají za úkol vytvořit ochrannou bariéru a zvláčňovat pokožku, proto vám obyčejné namazání se oleji samo o sobě nestačí. Pleť totiž potřebuje hydratovat, jinak přichází o svou pružnost, pevnost a dříve stárne. 

Fígl!

Jak docílit hydratované pleti pomocí olejů? Hydrolát a voda! Olej aplikujte zásadně na navlhčenou pleť. Hydrolát bude vaším věrným spolupachatelem a poskytne pleti potřebnou hydrataci. Olej vlastně funguje na bázi zámku a uchová v pokožce veškerou vlhkost získanou z tekutiny. 

To není vše, velkou roli zde hraje i komedogenita a typ pleti. U rostlinných olejů se rozlišují komedogenní stupně (0-5), kde nula představuje nejnižší riziko ucpávání pórů (vzniku akné) a stupeň riziko nejvyšší. Nulu má např. arganový olej, ricinový, nebo jojobový, pětku olej z pšeničných klíčků a velmi "špatně" je na tom např. i kokosový olej, který se často mylně doporučuje na běžnou péči o pleť. Doporučujeme jej pouze na tělo, na suchou pokožku a na hojení čerstvých jizev.

My komedogenitu olejů bereme v potaz již od samotného začátku naší produkce, a poto se nemusíte našich pleťových olejů obávat! Záleží nám na vás a výběr vám velmi ulehčíme. V nabídce Almara Soap najdete pleťové oleje, které jsou rozdělené přímo dle typů pleti, a vy tak snadno objevíte vhodnou variantu!


Herbal Mist | Růže

Herbal Mist | Růže

Přírodní pleťová voda destilovaná z květů bio růže

9.99 EUR
Glow

Glow

Olej pro suchou a jemnou pleť

20.99 EUR
Herbal Mist | Šalvěj

Herbal Mist | Šalvěj

Přírodní pleťová voda destilovaná z nati bio šalvěje

9.99 EUR
Bloom

Bloom

Olej pro zralou pleť

20.99 EUR
Herbal Mist | Meduňka

Herbal Mist | Meduňka

Přírodní pleťová voda destilovaná z nati bio meduňky

9.99 EUR
Purity

Purity

Olej pro mastnou pleť s nedokonalostmi

20.99 EUR
Herbal Mist | Levandule

Herbal Mist | Levandule

Přírodní pleťová voda destilovaná z květů bio levandule

8.99 EUR

BLOOM

Olej speciálně vyšperkovaný pro zralou pleť, která potřebuje péči a nemá problém s ucpáváním pórů! Obsahuje hutnější a silně vyživující oleje lisované za studena - makadamiový, para ořechový, olej z pšeničných klíčků a extra panenský olivový. Pokožku vyhlazují, zjemňují a pomáhají udržovat pružnost a její svěžest. Tajnou přísadou je unikátní bylinný macerát ve slunečnicovém oleji z růže, slézu, tymiánu a přesličky a esence geránie, pomeranče a pačuli, které společně podporují pozitivní účinky olejů na zralou pleť a propůjčují oleji nádhernou vůni.

GLOW

Elixír nejblahodárnější péče pro suchou a choulostivou pleť se sklony k podráždění! Obsahuje oleje lisované za studena, které efektivně promastí suchou pokožku, avšak zároveň nezpůsobují ucpávání pórů. Glow obsahuje mj. zklidňující konopný olej, regenerační a antioxidační olej makadamiový, dále makový olej pozitivně působící proti vráskám a arganový olej pro krásu a sametovou hebkost. Unikátní přísadou je bylinný macerát ve slunečnicovém oleji z měsíčku, jetele, růže a slézu a esence pomeranče, kanangy a levandule, které společně podporují zmíněné pozitivní účinky olejů na suchou a jemnou pleť a propůjčují oleji nádhernou vůni.

PURITY

Namíchán speciálně pro mastnou pleť, kterou mohou trápit nedokonalosti a rozšířené ucpané póry! Purity obsahuje pouze lehké oleje lisované za studena - konopný, hroznový, lískový a arganový, které poskytnou problematické pleti potřebnou hebkost a výživu, avšak ji zároveň nezatíží a nezpůsobí ucpávání pórů. Pocítíte i účinky bylinného macerátu ve slunečnicovém oleji ze zemědýmu, šalvěje a mateřídoušky, které pomáhají čistit pleť, bojují s akné a regulují tvorbu mazu, a esence tea tree s rozmarýnem, které jsou známé pro své antibakteriální a stahující účinky.Všechny druhy olejů aplikujte na vlhkou pokožku, ideálně po použití našich hydrolátů. Díky tomuto triku zůstane vlhkost tam, kde má být! :)

Na zralou pleť doporučujeme k oleji Bloom hydrolát z meduňky nebo růže. Na suchou a citlivou rovněž, případně levandulový. Na mastnou pleť levanduli či šalvěj. 

Tak, už víte, jak na to! 

17.8.2021
Almara Soap
Péče o pleť