+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

SOS Balm

Přírodní balzám na podrážděnou pokožku

100% NATURAL
100% NATURAL
BEZ PARFEMACE
BEZ PARFEMACE

Tohle je takový švýcarský nožík v kosmetické výbavě, který vás podrží v jakékoliv situaci a naprosto odzbrojí svým multifunkčním využitím i zcela přírodním a unikátním složením. Regeneruje, zklidňuje, poradí si například i s menšími popáleninami nebo bodnutím hmyzem. Základní pomocník nejen na doma, ale i na cestách.

Obsahuje macerát z osmi pečlivě zvolených bylin – třezalky, kostivalu, jitrrocele, kontryhelu, šalvěje, řebříčku, měsíčku a přesličky, které jsou známé svými zklidňujícími a antibakteriálními účinky. V balzámu také najdete pečující oleje lisované za studena – konopný, makadamiový a ricinový, které spolu s extra panenským olivovým olejem pokožku hydratují, zvláčňují a hloubkově regenerují. Přidaný včelí vosk vytváří na pokožce jemný ochranný film, který podporuje účinnost všech obsažených surovin.

Balzám je velmi koncentrovaný a stačí ho nanést jen malé množství. Se svou praktickou velikostí je vždy po ruce.

Objem: 40 ml

16.99 EURvč. DPH
Dostupnost:Skladem
icon deliveryDoprava zdarma od 59 EUR

Složení a ingredience

slunečnicový olej, macerát z třezalky, macerát z kostivalu, macerát z jitrocelu, macerát z kontryhelu, macerát ze šalvěje, macerát z řebříčku, macerát z měsíčku, macerát z přesličky, konopný olej LZS, makadamiový olej LZS, ricinový olej LZS, extra panenský olivový olej LZS, včelí vosk

Inci

Helianthus annuus Seed Oil, Cannabis sativa Seed Oil, Macadamia integrifolia Seed Oil, Ricinus communis Seed Oil, Olea europaea Fruit Oil, Cera alba, Hypericum perforatum Extract, Symphytum officinale Root Extract, Plantago lanceolata Leaf Extract, Alchemilla vulgaris Extract, Salvia officinalis Extract, Achillea millefolium Extract, Calendula officinalis Flower Extract, Equisetum arvense Extract

Vybrané základní ingredience

Třezalka tečkovaná
Třezalka tečkovaná
Třezalka tečkovaná

Popis

Třezalka tečkovaná je vytrvalá bylina se zlatožlutými listy, která u nás roste především na slunných stanovištích nižších a středních poloh. Poznáte ji tak, že po rozemnutí vytéká z jejích květů červená tekutina (látka hypericin). Ve starověkém Řecku byla tato léčivka známá svou magickou silou a používaná jako ochrana proti nemocem a uhranutím. Obsahuje až 150 různých látek, například naftodiantrony, floroglucinoly, flavonoidy, xanthony, třísloviny, procyanidiny, fenolické sloučeniny, deriváty antrachinonu a esenciální oleje.

Doba kvetení: květen - září.

Dozvědět se více
Kostival lékařský
Kostival lékařský
Kostival lékařský

Popis

Kostival lékařský je až 1,2 m vysoká bylina s květy různých odstínů fialové. Na první pohled ho lze zaměnit za rulík zlomocný, který je prudce jedovatý - pozor na to. Kostival najdete růst planě na březích potoků, řek nebo okrajích lesů. Pro účely přírodní medicíny se sbírá kořen a list. Obsahuje alkaloidy včetně jeho nejvíce účinné látky - alantoinu, cholin, tanin, saponin, inulin, slizové látky, třísloviny, silice, vápník, draslík, fosfor, vitamín A, C a B12. Jeho latinský název se skládá ze slov "symphyo" - spojovat a "phyton" - rostlina. Pasta z kostivalu se dříve používala ke "slepení" hlubokých tržných ran a zlomenin.

Doba kvetení: květen až červenec. Doba sběru kořenu: jaro nebo podzim.

Dozvědět se více
Konopný olej
Konopný olej
Konopný olej

Popis

Konopný olej se získává lisováním ze semínek rostliny s názvem konopí seté a je známý svými léčivými účinky. Obsahuje velmi vysoké množství nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9, vitamíny E, A, D a minerály (např. hořčík, zinek, vápník, draslík, železo) a enzymy. Má světle až tmavě zelenou barvu a jeho chuť je příjemně oříšková.

Dozvědět se více
Včelí vosk
Včelí vosk
Včelí vosk

Popis

Včelí vosk je přírodní produkt, za který vděčíme dělnicím včel. Voskové dílo složené ze šestistranných buněk včely používají k uskladnění medu a pylu, k vývoji včelího plodu nebo jako tepelnou izolaci. Obsahuje až 284 různých složek, nejvýznamnější jsou monoestery a diestery nasycených a nenasycených uhlovodíků, volných mastných kyselin a hydroxypolyesterů. Včelí vosk má žlutou barvu, pevnou strukturu a taje při teplotách kolem 62-65 °C.

Dozvědět se více