Dead Sea

Handgemachte Naturseife für problematische Haut

100% VEGAN
100% VEGAN
100% NATURAL
100% NATURAL

Die erdige Seife enthält Schlamm und Salz aus dem Toten Meer – beide Ingredienzen bekannt für ihre außergewöhnliche Heilwirkung bei problematischer, gereizter Haut mit Neigung zu Hautekzemen oder Psoriasis. Zu den weiteren Zutaten gehören beruhigende weiße Tonerde und ätherisches antibakteriell wirkendes Teebaum-Öl.

Enthält qualitativ hochwertige pflanzliche Öle – u.a. kaltgepresstes Rizinus- und Sesamöl, bekannt für ihre fettende und regenerative Wirkung.
Die Anwendung wird nicht empfohlen bei stark schmerzempfindlicher Haut – in solche Fällen ist unsere Hanf-Seife die bessere Wahl.

Auch für Haarwäsche geeignet (lindert Juckreiz)

Gewicht: 90 g (±5 g)

 

 
7.99 EURinkl. MwSt.
Verfügbarkeit:Bald wieder verfügbar
icon deliveryLieferung kostenlos ab 59 EUR

Zusammensetzung

wasser, palmöl (RSPO zertifiziert), olivenöl, kokosnussöl, sonnenblumenöl, totes Meer Schlamm, kaltgepresstes Rizinusöl, kaltgepresstes Sesamöl, tonerde weiß

INCI

Aqua, Sodium Palmate (RSPO), Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Glycerin, Sodium Sunflowerate, Maris Limus, Ricinus communis Seed Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Maris Sal, Kaolin, Limonene


Oft gefragt

Jak probíhá proces výroby mýdel?

Naše mýdla vyrábíme ručně tradiční metodou za studena – smícháním kvalitních rostlinných olejů se zásaditou složkou (hydroxidem sodným). K výrobě používáme původní suroviny, tedy žádné prefabrikované polotovary. Jedině tak vám můžeme zaručit vysokou kvalitu a naprostou transparentnost.

Obsahují mýdla glycerin?

Ano, obsahují, ale pouze ten, který vzniká přirozeně jako vedlejší produkt při zmýdelňovacím procesu a do mýdla ho uměle nepřidáváme. 

Běžně se glycerin do produktů přidává kvůli jeho schopnosti zvlhčovat pokožku. Vždy pátrejte po jeho původu. Může být rostlinný (oleje), syntetický (ropa) nebo živočišný (tuky).

Proč používat tuhé mýdlo?

 Kvalitní přírodní mýdlo je tou nejlepší volbou hned z několika důvodů: 

  1. Tekutá mýdla obsahují oproti tuhému mýdlu pěnidla, konzervanty a další nadbytečné složky, které vznikly synteticky a pro funkci mytí je nutně nepotřebujete. 
  2. Díky svému čistému složení tuhé mýdlo nesmývá z pokožky její ochrannou bariéru a zbytečně ji nedráždí.
  3. V rámci ekologie je tuhé mýdlo skvělou bezobalovou volbou.
  4. Tuhé mýdlo se vám nikde nevylije a je výborným společníkem na cesty.
Jsou mýdla vhodná pro vegany?

Drtivá většina našich mýdel je pro vegany vhodná a tuto informaci vždy najdete uvedenou u toho kterého produktu. 

Jak mýdlo vlastně funguje

Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak – vodu odpuzují a vážou se na oleje a nečistoty na pokožce. Špína se uzamkne v mydlinách a smyje se spolu s mýdlem pryč z pokožky.