+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Fancy versus přírodní

Velmi očekávaný duel je zde a vy jste se přišli podívat na zápas tohoto desetiletí! Ne, tady žádné pravé háky lítat vzduchem nebudou, ale smažeme rozdíly mezi našimi řadami mýdel “Fancy vs Přírodní”. Nasaďte čtecí brýle, udělejte si kafe a jdeme na to!

Fancy versus přírodní

Najdi 5 rozdílů?!

Vlastně jich ani nemáme tolik. Pro lehčí orientaci jsme mýdla rozdělili do tří sekcí: přírodní, fancy a limitované edice. Každá sekce má svá specifika a pádné důvody, proč pod ní spadají konkrétní mýdla.

Přírodní edice mýdel se skritně drží naturálního designu, který je patrný snad na každém mikroskopickém kousku všech přírodních mýdel. Soustředíme se na neutrální barvy, které získáváme z přírodních jílů, bylinkových pudrů či rovnou ze zeleninových šťáv, pyré a bylinek. Topy (vršky mýdel) zdobíme bylinkami, nebo si pohrajeme s kuchyňským náčiním a vytvoříme požadovaný tvar. Co se složení týče, obsahují pečlivě zvolená másla, oleje lisované za studena, námi tvořené bylinné maceráty ve slunečnicovém oleji a mnoho dalších neotřelých surovin a jejich kombinací.

Kdyby tento souboj určovaly účinné ingredience, tak přírodní řada vítězí na plné čáře. Tahle mýdla by silou svých obsažených surovin přeprala i všemocného Arnolda Schwarzeneggera! Jsou zkrátka “nabušené” čistými surovinami a pomohou vám s jakýmkoliv neduhem, který vás tíží na mysli i těle. Najdete tu přesně 18 dokonale vyladěných mýdel, z nichž je každé zaměřeno na určitý problém. Mohou vám tedy pomoci s velmi podrážděnou pokožkou, suchou/mastnou a problematickou pletí, popáleninami od slunce a třeba i se štípnutím od hmyzu. Oceníte je i při holení a nedáte na ně dopustit při hygieně intimních partií. Navíc se s nimi můžete koupat doslova kdekoli! Kašnu na náměstí však pro dobro nás všech vynechte. :)

Fancy edice mýdel je absolutně designově vyšperkovaná! Už jen ten název ve vás evokuje něco speciálního a honosného, že ano? Většinu designů jsme ladili opravdu dlouhé měsíce a testovali, jak reagují s vodou - všimněte si, jak se po namočení třpytí! Sice jsme se zde primárně zaměřili na vzhled a vůně, ale i fancy mýdla jsou čistě přírodní a složené z pečlivě vybraných ingrediencí. Barvy získáváme z minerálních oxidů, mic (slídy) a třeba i z dýňového pyré! Topy opět zdobíme pomocí kuchyňských kouzelných hůlek, zdobiček a občas je posypeme kořením či bio-glittery, které se rozpustí ve vodě a nezanechají v ní žádné škodlivé látky. Tahle mýdla budou taková Ferrari ve vaší osobní sbírce! Jedním slovem “Oh la la”, což je dokonce název jedné námi používané barvy.

Pod Fancy kolekci můžeme zařadit i Limitovanou edici, která se v podstatě liší jen tím, že je sezónní a mýdel vyrábíme jen určité množství během konkrétního období. Například oblíbenou podzimní a letní limitovanou edici. 


Přírodním mýdlům propůjčují vůni 100% esenciální oleje, které jsou v přírodně snadno odbouratelné. Záměrně volíme ty, které nejsou natolik vzácné právě kvůli zátěži na naši planetu. Ve fancy kolekci najdete námi přepečlivě vybírané vonné kompozice speciálně určené pro použití v mýdlech, které nezatěžují pokožku ani životní prostředí. Našim cílem při výběru je, aby vůně byly nejen ekologické, ale samozřejmě i příjemné, krásné a dlouhotrvající. Ročně testujeme desítky vůní, vybrat tu správnou nám někdy trvá několik let. Je to doslova umění a také si na něm patřičně zakládáme :).

Mýdla vyrábíme tradiční metodou za studena - smícháním kvalitních olejů se zásaditou složkou. Jako vedlejší produkt při výrobě vzniká v mýdlech glycerin, takže ho nepřidáváme uměle - skvěle zvlhčuje pokožku.


Top 3!

Vybrali jste je sami a teď si na ně posvítíme! Ukážeme si tři nejprodávanější mýdla Almara Soap.

Božské maliny

Božské maliny

Designové ručně vyrobené mýdlo pro normální pokožku

6.99 EUR
Black as my Soul

Black as my Soul

Přírodní ručně vyrobené mýdlo pro mastnou a problematickou pleť

6.99 EUR
Růžový grep

Růžový grep

Designové ručně vyrobené mýdlo pro normální pokožku

6.99 EUR
Babiččina zahrádka

Babiččina zahrádka

Přírodní ručně vyrobené mýdlo na suchou pokožku

6.99 EUR

BLACK AS MY SOUL

Černé jako moje duše… nebo černé tečky? Černé uhlí je tu a vyráží do boje s mastnou a problematickou pletí. Ucpané póry a pupínky se stanou minulostí. Uhlí je ideální přírodní čistící prostředek a při mytí vůbec nebarví. Používáme uhlí, které je vyrobeno tradiční japonskou metodou z bambusu. Bambus se sklízí ve věku 5 let a spaluje se v peci při teplotách 1000⁰C, drcením se pak získává jemný prášek. Obsahuje vysoký podíl rostlinných olejů té nejvyšší kvality a 100% esenci z rozmarýnu.

BOŽSKÉ MALINY

A že jsou! Představte si misku plnou šťavnatých malin, které jste právě dochutili vanilkovým sirupem. Pokud vám teče slina po bradě, tak ji otřete a pokračujte směle dál. Mýdlo bude lahodit vašemu oku, čichu a chuť jsme o řádek výše stimulovali. Voní po čerstvě vyzrálých malinách a ostružinách s italským bergamotem. Můžete cítit i tóny hrušky, švestkového vína, vanilkové orchideje a hedvábného kašmírového pižma. Navíc obsahuje pečující oleje, které vaši pokožku dokonale vyživí a zaručí jemné mytí.

RŮŽOVÝ GREP

Uděláme si svěží ovocný salát! Tohle je totiž nakrájený šťavnatý grep, který jste zrovna zalili broskvovou šťávou a ještě jste přihodili mango. Vůně je neodolatelná, hodně výrazná a povzbuzující, takže vás vždycky nakopne! Top je zdoben zlatou micou a růžovými okvětními lístky. Mýdlo obsahuje vysoký podíl pečlivě namíchaných rostlinných olejů, které zaručují velmi jemné, hebké mytí a pokožku zanechají vláčnou, vyživenou a hydratovanou. 


Stále čekáte na tu rvačku? Hned na začátku jsme zmínili, že u nás budou vzduchem létat maximálně mýdlové bubliny! :)

 

 

9.8.2021
Almara Soap
Rady a tipy