+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Přírodou proti nachlazení

Období rýmiček je zpět! Přijdou z ničeho nic, zdají se zcela nevinné a nakonec nás položí klidně na celé týdny. Sami to znáte. Mnohdy pak s vidinou rychlého zotavení a vlivem nemoci saháte po vyhlášených “rychlolécích” z lékáren. Dnes vás zvedneme z vyhřátých postelí zcela přírodní cestou!

Přírodou proti nachlazení

Bylinky pijte i inhalujte!

Ucpané dutiny, rýma a kašel patří k častým zdravotním problémům. Ovšem nemusíte hned kupovat tablety a kapky - sáhněte po bylinkách. Jejich léčivou moc využijte hned dvěma způsoby!

Inhalace dostane léčivé látky hluboko do dýchacích cest. Bylinky pomáhají při nachlazení, poradí si s viry a mají uklidňující účinky. 

Jak na to? Připravte si velký hrnec nebo mísu, vsypte do něj/ní hrst bylinek a zalijte je vroucí vodou, jako když připravujete klasický bylinkový čaj. Chvíli počkejte, než se bylinky vylouhují… Můžete přidat i esenciální olej, ale jen v malém množství, protože v horké vodě je velmi silný. Skloňte se nad nádobu, přes hlavu si můžete dát ručník a pomalu, zhluboka dýchejte nosem.

Nic se nemá přehánět, proto dodržujte následující zásady: inhalujte maximálně deset až patnáct minut a v případě nemoci klidně dvakrát/třikrát denně. Kvůli nevolnosti nedoporučujeme inhalovat ihned po jídle. :)

První tři ilustační fotky jsou ze služby pexels od uživatelů: cottonbro, lilartsi a Nataliya Vaitkevich.

Jaké bylinky vybrat?

Zvolte směs nebo jednotlivé léčivky, které se osvědčily při léčbě nachlazení, například:

  • Máta peprná - S nachlazením si poradí díky obsahu mentolu a svým protizánětlivým a dezinfekčním schopnostem. Dokáže přirozeně léčit příznaky (kašel, rýma, horečka, bolest v krku), ale je také účinnou prevencí před viry a bakteriemi.
  • Mateřídouška / Tymián - Naše známá a nádherně voňavá bylinka nebo její středomořská varianta jsou jedny z nejsilněji působících rostlinných antiseptických drog, účinných proti bakteriím, plísním, virům. Jsou vynikajícím dezinfekčním prostředkem pro plíce přšedevším při zahlenění. 
  • Heřmánek - Používá se při zánětech horních cest dýchacích a má protizánětlivé i dezinfekční účinky.
  • Meduňka - Její inhalace rozpouští hlen, utiší kašel a citrusová vůně pročistí i zklidní nosní sliznice. Pomáhá při migréně a na nachlazení pomůže i naše meduňková koupel (odkaz) pro uvolnění svalů.
  • Rýmovník - Díky obsahu vonné silice dokáže odšpuntovat i ten nejucpanější nos! Pro rychlou pomoc stačí promnout list mezi prsty a z hluboka vdechovat jeho vůni.

S Cold days máte vyhráno!

V nabídce Almara Soap najdete skleněnou dózu, která je přímo stvořená pro boj s nachlazením! COLD DAYS je přírodní balzám s uvolňujícími účinky. Ohání se koncentrovanou směsí bylin a esenciálních olejů, díky kterým se budete znovu moci volně nadechnout. Balzám aplikujte přímo na hrudník, záda, spánky, kořen nosu nebo si z něj rovnou udělejte zábal!

Cold Days

Cold Days

Přírodní balzám s uvolňujícími účinky

13.49 EUR
SOS Balm

SOS Balm

Přírodní balzám na podrážděnou pokožku

14.49 EUR
Soft Kiss

Soft Kiss

Přírodní balzám na rty

8.99 EUR

Domácí sirup proti kašli!

Prozradíme vám osvědčený recept na jitrocelový sirup! Jitrocel posiluje horní cesty dýchací, rozpouští a uvolňuje hleny, usnadňuje vykašlávání a ulevuje při zánětech průdušek.

Potřebujete:

  • Dvě hrsti sušených listů jitrocele kopinatého případně 4 čerstvého
  • Hrnek medu případně třtinového cukru
  • 100 ml vody

Jdeme na to! Nasekejte najemno jitrocelové listy, vložte do většího hrnce a zalijte horkou vodou. Nechte vyluhovat jako čaj, zceďte, ještě do teplého výluhu přidejte cukr nebo med, což je ta zdravější a léčivější varianta, a rozmíchejte. Pozor, med ztrácí své účinné látky jako např. enzymy při vyšších teplotách než 45-50 stupňů, proto směs nevařte a nepřekračujte teplotu. Přelijte do vyvařených sklenic a skladujte v lednici. Při nachlazení si dopřejte jednu lžičku třikrát denně. :)


No řekněte sami...na nás si rýma s tímhle arzenálem bylin nepřijde!

12.10.2021
Almara Soap
Rady a tipy