+++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ Při objednávce nad 59 EUR DOPRAVA ZDARMA! +++ 

×

Přírodou proti nachlazení

Období rýmiček je zpět! Přijdou z ničeho nic, zdají se zcela nevinné a nakonec nás položí klidně na celé týdny. Sami to znáte. Mnohdy pak s vidinou rychlého zotavení a vlivem nemoci saháte po vyhlášených “rychlolécích” z lékáren. Dnes vás zvedneme z vyhřátých postelí zcela přírodní cestou!

Přírodou proti nachlazení

Bylinky pijte i inhalujte!

Ucpané dutiny, rýma a kašel patří k častým zdravotním problémům. Ovšem nemusíte hned kupovat tablety a kapky - sáhněte po bylinkách. Jejich léčivou moc využijte hned dvěma způsoby!

Inhalace dostane léčivé látky hluboko do dýchacích cest. Bylinky pomáhají při nachlazení, poradí si s viry a mají uklidňující účinky. 

Jak na to? Připravte si velký hrnec nebo mísu, vsypte do něj/ní hrst bylinek a zalijte je vroucí vodou, jako když připravujete klasický bylinkový čaj. Chvíli počkejte, než se bylinky vylouhují… Můžete přidat i esenciální olej, ale jen v malém množství, protože v horké vodě je velmi silný. Skloňte se nad nádobu, přes hlavu si můžete dát ručník a pomalu, zhluboka dýchejte nosem.

Nic se nemá přehánět, proto dodržujte následující zásady: inhalujte maximálně deset až patnáct minut a v případě nemoci klidně dvakrát/třikrát denně. Kvůli nevolnosti nedoporučujeme inhalovat ihned po jídle. :)

První tři ilustační fotky jsou ze služby pexels od uživatelů: cottonbro, lilartsi a Nataliya Vaitkevich.

Jaké bylinky vybrat?

Zvolte směs nebo jednotlivé léčivky, které se osvědčily při léčbě nachlazení, například:

  • Máta peprná - S nachlazením si poradí díky obsahu mentolu a svým protizánětlivým a dezinfekčním schopnostem. Dokáže přirozeně léčit příznaky (kašel, rýma, horečka, bolest v krku), ale je také účinnou prevencí před viry a bakteriemi.
  • Mateřídouška / Tymián - Naše známá a nádherně voňavá bylinka nebo její středomořská varianta jsou jedny z nejsilněji působících rostlinných antiseptických drog, účinných proti bakteriím, plísním, virům. Jsou vynikajícím dezinfekčním prostředkem pro plíce přšedevším při zahlenění. 
  • Heřmánek - Používá se při zánětech horních cest dýchacích a má protizánětlivé i dezinfekční účinky.
  • Meduňka - Její inhalace rozpouští hlen, utiší kašel a citrusová vůně pročistí i zklidní nosní sliznice. Pomáhá při migréně a na nachlazení pomůže i naše meduňková koupel (odkaz) pro uvolnění svalů.
  • Rýmovník - Díky obsahu vonné silice dokáže odšpuntovat i ten nejucpanější nos! Pro rychlou pomoc stačí promnout list mezi prsty a z hluboka vdechovat jeho vůni.

S Cold days máte vyhráno!

V nabídce Almara Soap najdete skleněnou dózu, která je přímo stvořená pro boj s nachlazením! COLD DAYS je přírodní balzám s uvolňujícími účinky. Ohání se koncentrovanou směsí bylin a esenciálních olejů, díky kterým se budete znovu moci volně nadechnout. Balzám aplikujte přímo na hrudník, záda, spánky, kořen nosu nebo si z něj rovnou udělejte zábal!

Cold Days

Cold Days

Přírodní balzám s uvolňujícími účinky

14.99 EUR
SOS Balm

SOS Balm

Přírodní balzám na podrážděnou pokožku

16.99 EUR
Lip Balm | Original

Lip Balm | Original

Přírodní balzám na rty s neutrální vůní

9.99 EUR

Domácí sirup proti kašli!

Prozradíme vám osvědčený recept na jitrocelový sirup! Jitrocel posiluje horní cesty dýchací, rozpouští a uvolňuje hleny, usnadňuje vykašlávání a ulevuje při zánětech průdušek.

Potřebujete:

  • Dvě hrsti sušených listů jitrocele kopinatého případně 4 čerstvého
  • Hrnek medu případně třtinového cukru
  • 100 ml vody

Jdeme na to! Nasekejte najemno jitrocelové listy, vložte do většího hrnce a zalijte horkou vodou. Nechte vyluhovat jako čaj, zceďte, ještě do teplého výluhu přidejte cukr nebo med, což je ta zdravější a léčivější varianta, a rozmíchejte. Pozor, med ztrácí své účinné látky jako např. enzymy při vyšších teplotách než 45-50 stupňů, proto směs nevařte a nepřekračujte teplotu. Přelijte do vyvařených sklenic a skladujte v lednici. Při nachlazení si dopřejte jednu lžičku třikrát denně. :)


No řekněte sami...na nás si rýma s tímhle arzenálem bylin nepřijde!

12.10.2021
Almara Soap
Rady a tipy